​آب های ناشناخته ای که لذت تفریح را به تلخی تبدیل می کنند

رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز از حادثه ی ناگوار دیگری در سد بند بهمن کوار و غرق شدن جوان ۱۹ ساله خبر داد.محمد هادی قانع گفت: عصر امروز ۱۴ خرداد ماه جوانی که برای شنا به داخل سد بند بهمن کوار رفته بود، ناگهان بر اثر بی احتیاطی و از دست دادن کنترل، به داخل آب فرو رفت.

وی ادامه داد: افرادی که برای تفریح در این محل حضور داشتند متوجه ناپدید شدن جوان شده و به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی مراتب اعلام می‌شود.

محمد  هادی قانع افزود: پس از اعلام این حادثه و درخواست کمک آتش نشانی کوار از  تیم تخصصی امداد و نجات آبی غواص از سازمان آتش نشانی، سریعا تیم ۵ نفره عملیاتی با یک دستگاه خودرو امدادی به محل حادثه در بند بهمن روستای شاه بهرامی کوار اعزام شدند.

وی بیان کرد: تیم تخصصی امداد و نجات آبی غواص با تجهیزات و لوازم کامل تجسس و غواصی اقدامات لازم را انجام و پس از یک ساعت جستجو در عمق ۷ متری، جسد پسر جوان ۱۹ ساله پیدا شد.

قانع اظهار کرد: علی رغم هشدارهای سازمان آتش‌نشانی در خصوص خطرات جبران ناپذیر شنا کردن در سدها و آب های خروشان، متاسفانه طی سال های اخیر تنها در همین سد بهمن چندین مورد حادثه تلخ غرق شدگی برای شهروندان ما رغم خورده است.

رییس سازمان آتش نشانی شیراز خطاب به شهروندان تاکید کرد:

شنا در سد خطرات بسیار زیادی دارد  اغلب افراد فکر می کنند کسانی در آب پشت سدها غرق می شوند که شنا بلد نیستند ولی باید گفت که حتی افراد حرفه ای نیز در آب پشت سدها جان خود را از دست می دهند. علت اصلی غرق شدن افراد این است که در زمان آب گیری سدها، میزان سطح آب با پیش بینی منطبق نیست به گونه ای که در زمان حرکت سیلاب اجسام کوچک و بزرگی وارد سد شده و برخورد شناگر به این اجسام می تواند خطر آفرین باشد.
 بسیاری از فوت شدن ها به دلیل همین برخورد اجسام با شناگر است که باعث می شود تا فرد جان خود را از دست دهد.
فراز و نشیب ها و عمق آب پشت سد نیز بسیار متفاوت است و بسیاری از افراد به دلیل این که از  این موارد اطلاعی ندارند، با شنا کردن در پشت سدها جان خود را از دست داده و غرق می شوند.  

روابط‌عمومی سازمان آتش‌نشانی شیراز۱۴۰۰/۰۳/۱۴
منبع : سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی
بازدید ها : ۱۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
رییس سازمان آتش نشانی
دکتر محمد هادی قانع
دکتر محمد هادی قانع

شماره تماس  : 07137366972
                      07137364097
شماره فکس :  07137364098
ساعت ملاقات: پنج شنبه هر هفته ساعت 8 الی 9 صبح آخرین اخبار
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳