​آغاز سومین طرح حافظان شهر من توسط سازمان آتش نشانی شیراز

آغاز سومین طرح حافظان شهر من توسط سازمان آتش نشانی شیراز

*پیشگیری از حریق مراتع، باغات و فضای سبز با طرح حافظان شهر من*              

محمد هادی قانع رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با اشاره به آغاز سومین طرح حافظان شهر من با شروع زود هنگام فصل گرما عنوان کرد: با توجه به آغاز  حوادث آتش سوزی در منابع طبیعی و اهمیت فرهنگ سازی و حفظ این منابع، سازمان آتش‌نشانی شیراز با توجه به نتیجه بخش بودن طرح مذکور در دو سال گذشته و کاهش ۵۰ درصدی حریق مراتع از ابتدای اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ سومین مرحله از طرح حافظان شهر من را کلید خواهد زد.

قانع افزود: افزایش زود هنگام دمای هوا، خشک شدن مراتع و عدم رعایت نکات ایمنی توسط شهروندان آغازگر آتش سوزی های گسترده و غیر قابل جبران در منابع طبیعی خواهد بود، که البته می توان با مشارکت همه جانبه ارگانها وسازمان های مربوطه و از همه مهمتر شهروندان حوادث را کاهش و محیط زیست خود را حفظ کنیم.

رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز پیشگیری و مدیریت دقیق عملیات های آتش سوزی مراتع و فضاهای سبز را از اهداف مهم طرح حافظان شهر من دانست و ادامه داد: با توجه به نگاه ویژه شهرداری شیراز به این امر مهم، طرح مذکور توسط سازمان آتش‌نشانی شیراز به عنوان اولین سازمان آتش نشانی کشور تدوین و به تصویب وزارت کشور رسانده شد و این طرح  به منظور ارزش نهادن به منابع طبیعی اقدامی  لازم الاجراست.

قانع در تشریح محور های طرح حافظان شهر من یادآورد شد: گام اول این طرح با برگزاری جلسات مختلف با مناطق، سازمان های مردم نهاد و ارگان های مربوطه با هدف توان افزایی و آگاهی رسانی به انجام خواهد رسید.

وی ادامه داد: مرحله دوم با شناسایی نقاط پر خطر در خصوص حریق مراتع توسط آتش نشانان ۲۳ ایستگاه عملیاتی، بازدید های پیشگیرانه و رفع تهدید ها مدیریت می شود.

این مقام مسئول آموزش های شهروندی را از مهمترین بخش های این طرح دانست و عنوان کرد:  در این بخش آموزش شهروندی از طریق شبکه های مجازی در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت و عموم مردم می توانند از طریق نرم افزارجامع سازمان آتش نشانی که قابلیت نصب بر روی سیستم عامل های اندروید را داراست و هم اکنون در سایت سازمان آتش نشانی شیراز در دسترس عموم قرار دارد نا ایمنی های موجود در نقاط مختلف شهر را به ما گزارش دهند تا همکاران ما به سرعت از بروز حوادث جدی و خسارات جبران ناپذیر جلوگیری به عمل آورند .

با توجه به اهمیت وقوع حریق در منابع طبیعی و اطلاع رسانی سریع از محل آتش سوزی، محمد هادی قانع گفت: در مرحله کشف این طرح بر اساس جلسات با ارگانهای متولی به صورت کشیک های شبانه روزی را بررسی و بازدید می کنند تا در صورت وقوع کوچکترین حوادث سریعا اطلاع رسانی لازم جهت جلوگیری از گسترش حریق صورت گیرد. 

لازم به ذکر است تکمیل و به روز رسانی تجهیزات ایستگاه های عملیاتی، بررسی، علت یابی و رفع مشکلات مناطق حادثه خیز نیز از اقدامات مهم در این طرح محسوب شده که با تلاش تیم های آتش نشان شیرازی در جهت کاهش حوادث و مدیریت دقیق عملیات انجام خواهد گرفت‌.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز تهیه و تدوین طرح حافظان شهر من با هدف پیشگیری و کاهش  حوادث مربوط به مراتع، باغات و فضای سبز براساس رسالت سازمان آتش‌نشانی در حوزه ایمنی و امداد و نجات بوده است.

روابط عمومی سازمان آتش نشانی شیراز 
 
 
 ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
منبع : سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی
بازدید ها : ۱۱۵۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
عملکرد سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، در اطلاع رسانی نکات و اصول ایمنی به شهروندان را تا چه میزان موفق میدانید؟
نظرسنجی لینک فاوا
لینک های مرتبط

پیوندها

آمار بازدید سایت


بازدید امروز ۱۰۰
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۳ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۳۳۲۸۰ نفر
logoF
logoF
logoF
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز می باشد