​دپوی غیر مجاز ضایعات در ساختمانی قدیمی جان زن میانسال را گرفت

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز از مرگ زن میانسال در حادثه آتش سوزی منزل مسکونی با کاربری غیر مجاز انبار ضایعات و دپوی بسیار زیادی ضایعات پارچه و لباس های مستعمل خبر داد. 
محمد هادی قانع رییس سازمان آتش نشانی شیراز درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت 37: 5 بامداد امروز یک مورد حادثه آتش‌سوزی در یک منزل مسکونی واقع در خیابان قاآنی جنوبی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شیراز اطلاع داده می‌شود.
وی با بیان اینکه بلافاصله 5 ایستگاه ( 19،6،5،9و 2) به همراه 5 خودروی عملیاتی و 20 آتش نشانان به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: محل حادثه یک منزل مسکونی دو طبقه قدیمی  که انواع ضایعات مخصوصاً پارچه و البسه‌های قدیمی در تمام بخشهای این منزل مانند حیاط ، راه‌پله، اتاق ها و تمامی فضای داخلی به صورت کاملا غیر مجاز و خطرناک نگهداری می شد.

قانع ادامه داد: در زمان حضور نیروها در محل حادثه، مشاهده شد که به دلیل حجم بالای مواد قابل اشتعال هر دو طبقه این ساختمان شعله‌ور شده است.

رییس سازمان آتش‌نشانی شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: 
 حجم زیادی از دود غلیظ از تمام در و پنجره‌ها به بیرون متصاعد می‌شد به نحویکه نفوذ به داخل اتاقها بسیار سخت بود اما آتش‌نشانان عملیات خود را با اتخاذ تدابیر عملیاتی مناسب در همان وضعیت آغاز کرده و موفق شدند آتش را تحت کنترل درآوردند.
قانع تصریح کرد: متاسفانه زنی میانسال از ساکنین این منزل مسکونی به دلیل حجم بالای مواد دپو شده و استفاده کاملا غیر اصولی از این منزل به عنوان انبار در همان لحظات اولیه وقوع حادثه جان خود را از دست داده بود.
 
محمد هادی قانع  با بیان اینکه از سرایت آتش به منازل اطراف جلوگیری به عمل آمد، گفت: به دلیل سقف شیروانی این ساختمان و اتصال آن به ساختمان های همجوار حریق در حال سرایت به منازل اطراف بود که در نهایت آتش‌نشانان موفق شدند آتش را کنترل و از سرایت آن جلوگیری کنند.

قانع با اشاره به اتمام عملیات  بعد از 4 ساعت تلاش بی وقفه، متذکر شد: در خصوص تغییر کاربری منازل مسکونی به انبارهای غیر مجاز ، مسئله نگران کننده آنست که این اماکن بدون مجوز و بررسی فنی  از مراکز ذیصلاح  به انبار ضایعات  تبدیل شده اندو به صورت پنهانی این اقدام را انجام می دهند. 

این مقام مسئول همکاری شهروندان در شناسایی این اماکن را بسیار موثر دانست و گفت : شهروندان با گزارش این موارد به سازمان های ذیربط خطرات ناشی از تصرفهای غیر مجاز اینگونه اماکن که علاوه بر ایجاد بروز حادثه ، در بعضی از موارد باعث آلودگی محیط شهروندی نیز می شود را به حداقل ممکن برسانند و در ایمن سازی شهری مشارکت نمایید.
روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز۱۳۹۹/۱۲/۰۳
منبع : سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی
بازدید ها : ۵۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
رییس سازمان آتش نشانی
دکتر محمد هادی قانع
دکتر محمد هادی قانع

شماره تماس  : 07137366972
                      07137364097
شماره فکس :  07137364098
ساعت ملاقات: پنج شنبه هر هفته ساعت 8 الی 9 صبح آخرین اخبار
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳