​حضور ایثارگرانه آتش نشانان شیرازی در حادثه واژگونی تانکر ۳۰هزار لیتری

واژگونی خطرناک یک دستگاه تانکر ۳۰ هزار لیتری حامل میعانات گازی در گردنه باجگاه ، با تلاش و ایثارگری ۷ ساعته آتش نشانان شیرازی امدادرسانی شد.محمد هادی قانع رییس سازمان آتش نشانی شیراز که از لحظات اولیه وقوع این حادثه در محل حضور داشت عنوان کرد: با اعلام این حادثه به سامانه 125 از سوی رانندگان خودروهای عبوری، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز بی درنگ  50 آتش نشان از هفت ایستگاه عملیاتی به همراه تیم تخصصی و عملیات ویژه سازمان آتش نشانی شیراز و 10 خودروی عملیاتی شامل تانکر های آبرسان، خودروهای فوماتیک و پشتیبانی را ساعت 3:30 دقیقه بامداد امروز به گردنه باجگاه (ورودی جاده اصفهان به شیراز) رهسپار کرد.

قانع ادامه داد: یک دستگاه تانکر 30 هزار لیتری با محموله میعانات گازی که از عسلویه به سمت اراک در حال حرکت بود به علت نامشخصی که از سوی کارشناسان راهور در حال بررسی است، به حالت واژگون قرار گرفته بود.

وی افزود :  با حضور آتش نشانان به محل حادثه ابتدا راننده مصدوم این وسیله نقلیه برای انتقال به مراکز درمانی در اختیار کادر پزشکی اورژانس قرار گرفت. 

رییس سازمان آتش نشانی شیراز گفت: با توجه به اینکه محموله این تانکر (میعانات گازی) بسیار خطرناک تر از سوخت بنزین می باشد این  حادثه می توانست آبستن حوادث تلخ دیگری باشد، چرا که وجود یک تانکر 30 هزار لیتری میعانات گازی در حاشیه جاده با ایجاد کوچکترین جرقه، پتانسیل ایجاد بحرانی بسیار بزرگتر را دارد. 

از این رو  آتش نشانان  با سرعت عمل پس از قطع جریان برق این وسیله نقلیه و نصب علائم هشدار دهنده در اطراف محل حادثه، جاده را کاملا ایمن کرده و مانع از تردد خودروها از محل حادثه شدند .

قانع افزود: نیروهای عملیاتی در هفت ساعت عملیات دشوار و حساس با پاشش مداوم آب و فوم مانع ایجاد جرقه و بروز حادثه شدند و سرانجام در یک عملیات ویژه توانستند توسط جرثقیل تانکر حامل گاز را به حالت اولیه بازگردانند و محل حادثه را کاملا ایمن سازی کنند. 
تیم عملیاتی در پایان تانکر واژگون شده را تا رسیدن به محل امن همراهی و پشتیبانی خواهند کرد. 

گفتنی است در این حادثه  با همت و تلاش بی وقفه آتش نشانان از وقوع حادثه‌ای هولناک جلوگیری به عمل آمد.

روابط عمومی سازمان آتش نشانی شیراز۱۳۹۹/۰۸/۲۹
منبع : سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی
بازدید ها : ۳۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
رییس سازمان آتش نشانی
دکتر محمد هادی قانع
دکتر محمد هادی قانع

شماره تماس  : 07137366972
                      07137364097
شماره فکس :  07137364098
ساعت ملاقات: پنج شنبه هر هفته ساعت 8 الی 9 صبح آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳