انبار کاغذ های بازیافتی در محاصره آتش

آتش سوزی سوله انبار کاغذ های بازیافتی در دو کوهک با عملیات نفسگیر آتش نشانان مهار و خاموش شد.

محمد هادی قانع رییس سازمان آتش نشانی شیراز در گزارش این حادثه عنوان کرد: در پی آتش سوزی یک سوله مملو از کاغذ های بازیافتی، ستاد فرماندهی آتش نشانی شیراز ساعت 16:18 دقیقه روز گذشته به سرعت نیروهای عملیات ایستگاه های 8، 20، 4 ،15 و 5 را به همراه تانکرهای آب رسان و خودروهای تنفسی به محل حادثه در دوکوهک  اعزام کرد.
مهندس قانع درباره جزئیات این حادثه اظهار داشت: در هنگام رسیدن نیروهای عملیات به محل حادثه یک سوله به مساحت 1500 متر مربع ، مشاهده شد که کاملا شعله ور شده و آتش و دود زیادی از فاصله دور دیده می شد و با بررسی های اولیه معلوم شد، این سوله محل نگه داری و انبار مقدار زیادی کاغذ های بازیافتی بود.
رییس سازمان آتش نشانی خاطرنشان کرد: شعله های آتش به حدی وسعت پیدا کرده بود که به دیواره ها و سقف سوله نیزسرایت کرده و به شدت در حال گسترش بود.
وی تصریح کرد: با توجه به قابل اشتعال بودن مواد داخل سوله، آتش نشانان به سرعت عملیات خود را با بکارگیری تجهیزات خاموش کننده و چندین رشته لوله آبدهی از چهار نقطه آغاز کردند و همزمان با خاموش کردن شعله های آتش، اولویت عملیات را عدم سرایت و گسترش آتش سوزی به مکان های همجوار، قرار دادند.
قانع خاطرنشان کرد: آتش نشانان با تلاش خود موفق شدند در یک عملیات نفسگیر و همه جانبه، آتش سوزی را مهار و از گسترش آتش و سرایت آن به اطراف جلوگیری نمایند. 
نیروهای آتش نشانی پس از مهار کامل آتش، همزمان با زیر و رو کردن بسته های کاغذ، با پاشیدن آب به لکه گیری آتش های پنهان در میان این کاغذها مشغول شدند.
وی افزود: خوشبختانه در این حادثه به هیچ یک از کارگران شاغل در سوله و شهروندان آسیبی وارد نشد و در این عملیات، آتش نشانان پس از لکه گیری و اطمینان از خاموش شدن کامل آتش سوزی به ماموریت خود پایان دادند.

روابط عمومی سازمان آتش نشانی شیراز۱۳۹۹/۰۶/۲۵
منبع : سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی
بازدید ها : ۳۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
رییس سازمان آتش نشانی
مهندس محمد هادی قانع
مهندس محمد هادی قانع

شماره تماس  : 07137366972
                      07137364097
شماره فکس :  07137364098
ساعت ملاقات: پنج شنبه هر هفته ساعت 8 الی 9 صبح آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳