​انفجار گاز مایع در حمام منزل یک مجروح بر جای گذاشت

انفجار مهیب ناشی از نشت سیلندر گاز مایع در شب گذشته باعث تخریب حمام و بخشی از منزل مسکونی و همچنین مصدومیت یک نفر از ساکنان آن شد.

به گزارش پایگاه خبری 125، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی شیراز ساعت 20:50 دقیقه شب گذشته با دریافت خبر وقوع این حادثه بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه19 را به همراه گروه امداد و نجات به محل حادثه در خیابان مفتح اعزام کرد.
بر اساس این گزارش، با وقوع انفجار و انتشار صدای شدید در داخل ساختمان، همسایگان سراسیمه به بیرون گریختند و زمانی که با صحنه ی آوار بخشی از این منزل مواجه شدند، بی درنگ طی تماس با آتش نشانی تقاضای کمک کردند.
علیرضا عدلو سخنگوی سازمان آتش نشانی شیراز دراین خصوص گفت: حادثه در یک ساختمان مسکونی ویلایی و براثر شارژ غیر اصولی و غیرمجاز کپسول های سفری توسط سیلندر گاز مایع در داخل حمام اتفاق افتاد و در پی ایجاد جرقه ناگهانی موجب انفجار شدیدی در قسمت حمام شد.
وی با اشاره به مصدوم شدن شدید یک نفر از ساکنان ساختمان، افزود: شدت انفجار به قدری بود که علاوه بر تخریب حمام، باعث فروریختن در و پنجره و شیشه های منزل مسکونی شد.
عدلو تصریح کرد: آتش نشانان بلافاصله پس از قطع برق ساختمان و کشیدن یک رشته لوله ی آبدهی وارد محل شدند و تیم نجات نیز برای جستجوی محبوس شدگان احتمالی وارد ساختمان شده و تمامی قسمت های ساختمان مورد کاوش و تجسس قرار گرفت.
وی در ادامه گفت: پس از خروج مصدوم و تحویل آنان به عوامل اورژانس برای انتقال به مراکز درمانی، آتش نشانان به ایمن کردن کامل محل حادثه مشغول شدند.
پس از جابجایی اجناس ، آوار برداری و ایمن کردن محل، نیروهای آتش نشانی تذکرات ایمنی لازم را به ساکنان ساختمان ارائه کردند.
 ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
منبع : سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی
تعداد بازدیدها : ۵۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
رییس سازمان آتش نشانی
مهندس محمد هادی قانع
مهندس محمد هادی قانع

شماره تماس  : 07137366972
                      07137364097
شماره فکس :  07137364098
ساعت ملاقات: پنج شنبه هر هفته ساعت 8 الی 9 صبح آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳