عملیات های تیم امداد حیات وحش آتش نشانی شیراز در روز گذشته

به دام انداختن ۴ حلقه مار ، یک گربه ، یک فرد پرنده و از بین بردن زنبورهای وحشی از عملیات های تیم امداد حیات وحش امدادگران در روز گذشته بود.

 

به گزارش پایگاه خبری 125، آتش نشانان در چهار عملیات جداگانه چهار حلقه مار را که باعث وحشت ساکنین منزل شده بودند  به دام انداختند.

براساس این گزارش یک حلقه مار یک متری سمی در خیابان عقیل منطقه 5 شهرداری در هواکش سالن ساختمان مشاهده شده بود که پس از رسیدن تیم امدادی از ایستگاه 18 ، به وسیله دستگاه مارگیر، به دام افتاد.

همچنین در سه عملیات مشابه دیگر که توسط ایستگاه های 2،3و 19 انجام گردید، سه حلقه مار به دام افتاد و به منظور رهاسازی در مناطق غیر مسکونی به ایستگاه های مربوطه انتقال داده شد.

همچنین با  اعلام حادثه  گیر افتادن یک فرد پرنده (قمری) در بین محافظ پنجره به سامانه 125 از سوی ساکنان یک ساختمان مسکونی، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز به سرعت آتش نشانان ایستگاه 5 را ساعت 19:46 روز گذشته به خیابان قدوسی غربی، رهسپار کرد.

آتش نشانان بعد از حضور در محل بلافاصله با بکارگیری تجهیزات مخصوص نجات، این پرنده را بدون هیچ آسیبی رها سازی کردند.

در پی تماس یک شهروند با سامانه 125، مبنی بر گیر کردن یک گربه در کولر آبی، آتش نشان  بلافاصله ساعت 22:05 دقیقه در محل (بلوار سرداران) حاضر شدند.

نجاتگران پس از دسترسی به کولر آبی، با بکارگیری تجهیزات ویژه ایمنی و نجات، گربه بازیگوش را نجات دادند.

لازم به ذکر است روز گذشته با اعلام گزارش شهروندان، مبنی بر ایجاد مزاحمت زنبورهای وحشی آتش نشانان از ایستگاههای  10،3، 8، 4و 6، در محل های اعلام شده حاضر شدند و با معدوم کردن زنبورهای مزاحم به نگرانی ساکنین خاتمه دادند.

تیم امداد حیات وحش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با کادری مجرب و تجهیزات پیشرفته تشکیل شده است تا جدای نجات شهروندان عزیز از شر جانوران موذی و خطرناک ، حیوانات را به محیط زیست خود برگرداند.۱۳۹۸/۰۵/۲۲
منبع : سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی
تعداد بازدیدها : ۴۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
رییس سازمان آتش نشانی
مهندس محمد هادی قانع
مهندس محمد هادی قانع

شماره تماس  : 07137366972
                      07137364097
شماره فکس :  07137364098
ساعت ملاقات: پنج شنبه هر هفته ساعت 8 الی 9 صبح آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳