آتش سوزی کابین آسانسور در شهرک پردیس

کابین آسانسور در یک مجتمع مسکونی واقع در شهرک پردیس بامداد امروز طعمه حریق شد.

به گزارش سرویس خبری سازمان آتش نشانی  ، در ساعت 00:35 دقیقه بامداد روز جاری طی تماس شهروندان با سامانه 125و اعلام حادثه آتش سوزی در کابین آسانسور در یک ساختمان مسکونی ، ستاد فرماندهی آتش نشانی شیراز بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 15 و گروه امداد و نجات این سازمان را به محل حادثه در شهرک پردیس روانه کرد.

علیرضا عدلو سخنگوی سازمان آتش نشانی در این باره گفت : کابین آسانسور پس از تخلیه ی سرنشینان در بین طبقات به دلیل نامعلوم آتش گرفته و شعله ور شده بود به طوری‌که دود زیادی از طریق درب‌ها به راهرو و داخل منازل نفوذ می‌کرد .

وی با بیان اینکه خوشبختانه این حادثه پس از پیاده شدن ساکنان ساختمان از آسانسور رخ داده بود افزود :آتش نشانان بلافاصله پس از قطع برق ساختمان، به همراه چند دستگاه خاموش کننده و کشیدن یک رشته لوله ی آبدهی خود را به کانون آتش رساندند و مشغول مهار و خاموش کردن آتش سوزی شدند .

عدلو تصریح کرد: تیم نجات به جستجوی محبوس شدگان احتمالی در طبقات و در میان دود پرداختند که خوشبختانه فردی در این میان یافت نشد و آتش نشانان پس از مهار و خاموش کردن آتش سوزی و ارایه تذکرات ایمنی به مأموریت خود پایان دادند.

وی در پایان خاطر نشان کرد : بازدید و سرویس ماهانه اسانسور توسط تعمیر کار مجاز از جمله اقداماتی است که باید از سوی شهروندان مورد توجه قرار بگیرد و از سوار شدن کودکان زیر 10 سال به تنهایی در آسانسور جلوگیری نموده زیرا ممکن است در اثر قطع برق و نقص فنی در آسانسور محبوس شده و امکان ارتباط با دیگران نیز نداشته باشند.

وی در عین حال یاد آور شد : در صورت محبوس شدن شهروندان در اتاقک آسانسور باید ضمن حفظ خونسردی با شماره تلفن 125 تماس گرفته و درخواست خود را با ذکر آدرس دقیق محل حادثه اعلام نمایند


۱۳۹۸/۰۳/۲۲
منبع : سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی
تعداد بازدیدها : ۳۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
رییس سازمان آتش نشانی
مهندس محمد هادی قانع
مهندس محمد هادی قانع

شماره تماس  : 07137366972
                      07137364097
شماره فکس :  07137364098
ساعت ملاقات: پنج شنبه هر هفته ساعت 8 الی 9 صبح آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳