تاریخ درج : دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱
ایستگاه های آتش نشانی شیراز افزایش می یابد
 
ایستگاه های آتش نشانی شیراز افزایش می یابد
 
محمد هادی قانع رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز: 
 
شیراز در مسیر توسعه ایمنی؛ چشم انداز روشن ایمنی شهری با افزایش ایستگاه های آتش نشانی 
 
آتش پاد قانع در تشریح پروژه های عمرانی سازمان آتش نشانی شیراز گفت: با حمایت و پشتیبانی شهردار و شورای ششم کلانشهر شیراز علاوه بر به روز رسانی تجهیزات و ماشین آلات آتش نشانی، با بهره برداری از ساختمان های جدید دو ایستگاه شماره 6 و 22، کلنگ زنی و شروع به ساخت ساختمان های جدید سه ایستگاه شماره 7،8 و 10 و ساخت چهار ایستگاه جدید آتش نشانی در گویم، خیابان بنی هاشمی، خیابان هویزه و بلوار مدرس شمار ایستگاه های عملیاتی به 27 عدد خواهد رسید و به سمت توسعه ایمنی شهری پیش می رویم.
 
قطعا بسیاری از شهروندان در یک کلانشهر و در روند طی کردن زندگی روزمره به آتش نشانان و این مجموعه مدرن نیازی پیدا نخواهند کرد، اما با این وجود و با علم به این موضوع، به روزرسانی تجهیزات و ماشین آلات آتش نشانی، افزایش ایستگاه های عملیاتی و در نهایت توجه به ایمنی شهری از موارد مورد توجه و ضروری است که مدیران کلانشهر شیراز به آن تاکید و در راستای آن تلاش می کنند.
 
به گفته محمد هادی قانع رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز براساس تجارب به دست آمده در حوادث مختلف و اهمیت پیشگیری و کاهش خسارات جانی و مالی، با تدوین سند طرح جامع اطفا حریق شهر شیراز، افزایش ایستگاه ها و ماشین آلات و تجهیزات آتش نشانی نیاز سنجی و با چشم اندازی 20 ساله و نگاهی به آینده تلاش شد این سازمان برای مقابله با حوادث احتمالی توانمند تر شود.
 
بر همین مبنا بود که با حمایت مدیریت شهری تجهیزات مهمی مانند ست های هیدرولیک امداد ونجات برای تمامی ایستگاه های عملیاتی به منظور افزایش سرعت امدادرسانی خریداری و بحث خرید نردبان 56 متری جهت حوادث حساس در بلند مرتبه ها با لایحه دو فوریتی شورای شهر شیراز مصوب گردید.
 
آتش پاد قانع تاکید کرد: آتش نشانی شیراز در بخش عمرانی و در سال جاری با یک انقلاب رو به رو شده است.
ساختمان جدید ایستگاه های شماره 7 ( فرصت شیرازی)، ایستگاه شماره 8 ( شهرک استقلال)، ایستگاه شماره 10 ( خیابان بریجستون) و ایستگاه شماره 20 بلوار شاهد در مرحله ساخت قرار گرفت و ساخت چهار ایستگاه جدید خیابان هویزه، خیابان بنی هاشمی، ایستگاه صیاد شیرازی بلوار مدرس ودینکان در حال انجام است.
 
این مقام مسئول به افتتاح و بهره برداری از ساختمان جدید ایستگاه شماره شش بلوار عدالت و ایستگاه جدید و تخصصی شماره 22 پارک کوهستانی دراک اشاره کرد و افزود: تا پایان سال جاری نیز ایستگاه جدید و بزرگ مقیاس گویم به عنوان بزرگترین ایستگاه آتش نشانی جنوب کشور افتتاح خواهد شد.
 
در پایان با تحولات عمرانی پیش رو و تا پایان دوره ششم مدیریت شهری، بر اساس طرح جامع اطفاء حریق شهر شیراز کلیه ایستگاه‌های قدیمی تجدید بنا و همچنین از نظر تعداد ایستگاه های آتش نشانی با ساخت ایستگاه‌های جدید به استاندارد خواهیم رسید.
 
روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
عملکرد سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، در اطلاع رسانی نکات و اصول ایمنی به شهروندان را تا چه میزان موفق میدانید؟
نظرسنجی لینک فاوا
لینک های مرتبط

پیوندها

آمار بازدید سایت


بازدید امروز ۶۰
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۰ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۵۴۴۱۹ نفر
logoF
logoF
logoF
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز می باشد