تاریخ درج : شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
​نجات مرد میانسال از عمق چاه
رییس سازمان آتش نشانی شیراز خبر داد: با تلاش آتش نشانان مردی که در اعماق چاهی واقع در زمین کشاورزی گرفتار شده بود نجات یافت.محمد هادی قانع در بیان جزییات این حادثه اظهار داشت: ساعت ۹:۵۵صبح امروز ستاد فرماندهی آتش نشانی شیراز پس از دریافت خبر گرفتار شدن مردی در چاه زمین کشاورزی توسط کشاورزان آن محدوده، بلافاصله زنگ ایستگاه های ۱۲، ۷ و ۱۴ را به صدا درآورد و نیروهای عملیات تیم تخصصی چاه نورد را به جاده کفترک روستای نیلگونک،اعزام کرد.

وی افزود: با حضور به موقع و  بررسی چاه، آتش نشانان حاضر در محل متوجه شدند که این چاه با چاه‌های معمولی متفاوت است.
 مسیر چاه‌های اصولی، مشخص است. اما این چاه که عمق آن به ۲۰ متر می رسید دارای دو ورودی مجزا بود که به صورت دالان حفر شده بود. 

این مقام مسوول در تشریح عملیات نجات و ورود تیم امدادی به چاه عنوان کرد: تیم تخصصی چاه نورد با برپایی تجهیزات مخصوص بعد از عبور از دالان حدودا ۲۰ متری  به چاه آبی به عمق سه متر ( قبل از دهانه چاه اصلی) رسیده و مرد ۵۰ ساله ای را که دچار ضعف جسمانی شده و قادر به حرکت نبود به خارج از چاه هدایت کردند.

قانع گفت: پس از انتقال اصولی شخص به سطح زمین، وی برای معاینات اولیه به عوامل اورژانس تحویل داده شد، که خوشبختانه مصدومیتی نداشت.

 با اتمام عملیات، آتش نشانان با ایمن سازی محل حادثه  برای جلوگیری از حوادث احتمالی بعدی و نیز ارائه تذکرات لازم ایمنی به کشاورزان حاضر در محل، به ایستگاه بازگشتند.

روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شیراز

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
عملکرد سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، در اطلاع رسانی نکات و اصول ایمنی به شهروندان را تا چه میزان موفق میدانید؟
نظرسنجی لینک فاوا
لینک های مرتبط

پیوندها


آمار بازدید سایت


بازدید امروز ۱۸۳
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۵۰ نفر
کل بازدیدکنندگان ۵۸۸۳۸۷ نفر
logoF
logoF
logoF
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز می باشد