تاریخ درج : شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰
نشست خبری رییس سازمان آتش نشانی شیراز ۲۰ شهریور ماه
نشست خبری رییس سازمان آتش نشانی شیراز ۲۰ شهریور ماه
سخنان رییس سازمان آتش نشانی شیراز در نشست خبری 20 شهریور ماه 
محمد هادی قانع رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز شنبه 20 شهریور ماه 1400 در جمع خبرنگاران به تشریح عملکرد سازمان آتش نشانی شیراز پرداخت وگفت:  آتش نشانی شیرازدر پنج ماهه نخست سال 1400 بیش از هفت هزار ماموریت را انجام داد

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، کل ماموریت‌های این سازمان در 5 ماهه نخست سال 1400 را 7 هزار و 541 مورد حادثه اعلام کرد و گفت: این ماموریت‌ها شامل 2 هزار و 483 مورد عملیات اطفاء حریق، 2 هزارو 955 عملیات امداد و نجات و 2 هزار و 103 عملیات امداد حیات وحش بوده است که آتش نشانان تیم بانوان ما نیز متناسب با نوع حادثه در مدت زمان مذکور 150 عملیات را پوشش دادند.
او همچنین با اشاره به  128 هزار و 566 تماس در 5 ماهه گذشته به سازمان آتش نشانی شیراز تعداد پنجاه و سه  هزار و 175 مورد را تماس تلفنی با  ایجاد مزاحمت اعلام کرد.
 طرح حافظان شهر من
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با اشاره به طرح حاظفان شهر من اضافه کرد: این طرح از اواخر فروردین ماه در سطح شیراز اجرا ، به وزارت کشور ابلاغ و طریق آن به استانداری های سراسر کشور ابلاغ گردید 
مهترین بخش طرح حافظان شهر من پیشگیری بود که نیروهای داوطلب، کارشناسان پیشگیری و آموزش  این سازمان با حضور در مکان های ناایمن اعلام شده توسط شهروندان و با آموزش های مجازی و برگزاری وبینار در جهت کاهش حوادث تلاش کردند.
وی در نتیجه گیری این طرح با نزدیک شدن به پایان فصل گرما یادآور شد: در سال 1399 تعداد دو هزار و 80 عملیات مرتبط با فضای سبز( زمین های بایر، درختان، زمین های محصور، دامنه های کوه، فضای سبز میدان و بلوار ها ، باغ ها و ...) توسط نیروهای آتش نشان انجام شد و در بازه زمانی 5 ماهه نخست سال 1400 این عملیات ها به تعداد 1055 مورد کاهش یافت.
این مقام مسئول افزود: امسال بر خلاف سال گذشته با کاهش بارندگی ها، پوشش های گیاهی سریع تر خشک شده و در ماه های اردیبهشت و خرداد ماه حوادث مربوط به حریق مراتع به اوج خود رسید و در خصوص تاثیر طرح حافظان شهر من بر حوادث می توان گفت این طرح با اقدامات پیشگیرانه ای  که توسط تیم های کارشناسی سازمان انجام گرفت و کاهش تعداد حریق های زمین های غیر محصور با حذف پوشش های گیاهی خطرساز، از 808 مورد در سال گذشته به 280 مورد در سال جاری تاثیر قابل توجهی را در کاهش حریق های فضای سبز و مراتع داشت.


پروژه های عمرانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی
محمد هادی قانع رییس سازمان آتش نشانی شیراز در این نشست به پروژه های عمرانی سازمان اشاره و عنوان کرد:تا پایان سال جاری ایستگاه گویم به عنوان دومین ایستگاه بزرگ مقیاس بعد از ایستگاه شماره 14 سازمان آتش نشانی در منطقه گویم با هدف رفع مشکلات مربوط به ترافیک این منطقه و سرعت بخشیدن به زمان رسیدن به عملیات ها به بهره برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد: این ایستگاه علاوه بر ارائه خدمات ایمنی و آتش نشانی ، به عنوان ایستگاه مادر خدمات آموزشی را نیز در آن منطقه انجام خواهد داد. همچنین امید داریم تا پایان سال 1400 ایستگاه واقع در بلوار هویزه را نیز به بهره برداری رسانده و در پوشش سریع و مناسب تر عملیات های مربوط به مناطق کمربندی، بلوار پاسارگاد و سراج موفق حاضر شویم.
قانع کلنگ زنی دو ایستگاه بنی هاشمی واقع در خیابان بنی هاشمی و ساختمان جدید ایستگاه شماره یک این سازمان در ماه آینده را نیز نوید داد.
برگزاری سومین جشنواره شهر ایمن با مشارکت شهروندان
محمد هادی قانع رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز از آغاز سومین جشنواره شهر ایمن با مشارکت شهروندان از هفتم مهر ماه سال جاری خبر داد.
سازمان آتش‌نشانی شیراز بعد از برگزاری موفق دو جشنواره شهر ایمن در سال های ۹۷ و ۹۸ با محور های ایمنی ادارات، مدارس، کارخانه ها، هتل ها ، مجتمع های مسکونی و ... و کاهش چشمگیر حوادث، به برگزاری سومین جشنواره شهر ایمن با مشارکت شهروندان اقدام کرد.
 وی در ادامه سخنان خود گفت : این جشنواره با محوریت محلات، مساجد، مدارس، بسیجیان، داوطلبان حوزه حمل و نقل و خانه های داوطلب فرهنگ سراها از ۷ مهر ماه سال ۱۴۰۰ و همزمان با بزرگداشت مقام آتش نشان آغاز و اسفند ماه سال جاری با معرفی برترین ها خاتمه می یابد.
قانع در تشریح بخش های این جشنواره افزود: در فاز اول از 152 محله موجود در شهر 22 محله به عنوان محله های پر خطر شناسایی شده و با بازدید های پیشگیرانه کارشناسان، طرح های عملیاتی و آموزش های لازم در جهت برقراری ایمنی این محلات گام برمی داریم.
در بخش دوم که به مراکز آموزشی اختصاص دارد از مراکز آموزشی سطح شهر به ویژه مراکز اصلی بازدید و آموزش به تمامی دانش آموزان براساس شرایط روز و در مرحله اول به صورت مجازی ارائه می گردد. علاوه بر این مراکز مذهبی و مساجد نیز به طور دقیق بازدید کارشناسی شده و خادمین آن نیز در بخش سوم جشنواره شهرایمن به صورت حضوری و مجازی آموزش می بینند.
قانع با اشاره به مرتبط شدن بخش چهارم جشنواره شهر ایمن به تاکسی های آتش نشان یادآور شد: در سال گذشته سازمان آتش نشانی شیراز آموزش 3هزار تاکسی آتش نشان را آغاز و به هرکدام از فعالان یک دستگاه خاموش کننده اهدا شد و با توجه به موفقیت حضور تاکسی های آتش نشان در اطفای حریق قبل از حضور تیم های عملیاتی در این طرح تعداد تاکسی آتش نشان را افزایش داده و آموزش های جدید را به آنان ارائه می دهیم.
بخش پنجم جشنواره به آموزش بسیجیان پرداخته شده و با هماهنگی های انجام شده با مجموعه ها و سپاه پاسداران بحث آموزش این عزیزان به صورت جدی انجام می گردد.
گفتنی است بخش ششم جشنواره نیز به خانه های داوطلب و فرهنگ سراها اختصاص دارد.
روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شیراز

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
عملکرد سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، در اطلاع رسانی نکات و اصول ایمنی به شهروندان را تا چه میزان موفق میدانید؟
نظرسنجی لینک فاوا
لینک های مرتبط

پیوندها


آمار بازدید سایت


بازدید امروز ۱۳۹
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۶ نفر
کل بازدیدکنندگان ۵۷۷۹۳۹ نفر
logoF
logoF
logoF
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز می باشد