تاریخ درج : شنبه ۶ شهریور ۱۴۰۰
​رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز خبر داد: ۴۱۲ عملیات توسط آتش نشانان شیراز در هفته ای که گذشت انجام شد
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شیراز، محمد هادی قانع رییس سازمان از اجرای مجموعاً ۴۱۲ عملیات امداد و نجات و اطفاء حریق توسط ماموران این سازمان طی یک هفته گذشته خبر داد.


قانع با اعلام این خبر گفت: از این تعداد، ۲۷۲ عملیات به امداد و نجات و خدمات ایمنی و ۹۵ عملیات به اطفاء حریق اختصاص داشت و در مجموع ۴۴۵ ناوگان با ۱۷۸۱ نیروی آتش نشان به محل های حادثه اعزام شدند.

وی در ادامه بیان کرد: خوشبختانه در هیج یک از حوادث هفته گذشته، فوتی گزارش نشده است.

محمد هادی قانع افزود: در میان عملیات های امدادی انجام شده امداد حیات وحش و عملیات مربوط به «جانوران وحشی و موذی» با ۱۳۲ مورد و پس از آن «محبوس شدن در آسانسور» با ۴۱ مورد بیشترین تعداد عملیات های آتش نشانی را به خود اختصاص دادند.

محمد هادی قانع با اشاره به  افزایش عملیات های امداد آسانسور و حبس شهروندان در کابین آسانسور ساختمان های مختلف مسکونی و تجاری در این فصل عنوان کرد: با توجه به قطع مکرر برق حوادث آسانسور از بیشترین عملیات های نیروهای آتش نشانان در این روز هاست. که توجه به ایمنی این وسیله را بیشتر می کند.

وی ادامه داد:  همچنان که سازمان آتش نشانی شیراز در راستای امداد رسانی به شهروندان همیشه در حال آماده باش قرار دارد، از شهروندان فهیم درخواست می شود در صورت قطع جریان برق و توقف آسانسور در طبقات ساختمان، آرامش و خونسردی خود را حفظ و با شماره ۱۲۵ آتش نشانی شیراز تماس حاصل نموده و درخواست امداد رسانی کنند.

وی همچنین یادآور شد: با توجه به مزاحمت جانوران موذی به ویژه زنبور و مار در فصل گرما برای شهروندان، عملیات های تیم امداد حیات وحش نیز در این فصل افزایش می یابد،  آتش‌ نشانان تیم تخصصی حیات وحش هنگام مواجهه با حوادث ناشی از مزاحمت حیوانات، ضمن توجه به جلوگیری از بروز آسیب به انسان‌ها، با تجهیزات مخصوص اقدامات لازم را برای حفظ جان جانوران نیز انجام می‌دهند.

گفتنی است طی هفته ای که گذشت ، با تعداد ۴۶۳۱ تماس از سوی شهروندان با سامانه ۱۲۵ و درخواست امداد رسانی، روبه رو بودیم که متاسفانه ۱۹۱۳ مورد نیز به مزاحمت های تلفنی اختصاص می یافت.

روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شیراز

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
عملکرد سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، در اطلاع رسانی نکات و اصول ایمنی به شهروندان را تا چه میزان موفق میدانید؟
نظرسنجی لینک فاوا
لینک های مرتبط

پیوندها


آمار بازدید سایت


بازدید امروز ۶۱
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۲ نفر
کل بازدیدکنندگان ۵۷۷۸۶۱ نفر
logoF
logoF
logoF
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز می باشد