تاریخ درج : پنجشنبه ۴ شهریور ۱۴۰۰
​خدمت رسانی در ۸۴ عملیات طی ۲۴ ساعت گذشته توسط آتش نشانان شیراز
محمد هادی قانع رییس سازمان آتش نشانی شیراز از انجام ۸۴ عملیات توسط آتش نشانان در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود: این عملیات ها شامل ۱۳ مورد عملیات اطفایی و ۷۱ عملیات امدادی بوده است.


محمد هادی قانع با اشاره به ۳۴ عملیات امداد آسانسور و حبس شهروندان در کابین آسانسور ساختمان های مختلف مسکونی و تجاری طی ۲۴ ساعت گذشته عنوان کرد: با توجه به قطع مکرر برق در این فصل حوادث آسانسور از بیشترین عملیات های نیروهای آتش نشانان در این روز هاست. که توجه به ایمنی این وسیله را بیشتر می کند.

وی ادامه داد:  همچنان که سازمان آتش نشانی شیراز در راستای امداد رسانی به شهروندان همیشه در حال آماده باش قرار دارد، از شهروندان فهیم درخواست می شود در صورت قطع جریان برق و توقف آسانسور در طبقات ساختمان، آرامش و خونسردی خود را حفظ و با شماره ۱۲۵ آتش نشانی شیراز تماس حاصل نموده و درخواست امداد رسانی کنند.

رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز همچنین افزود: در اجرای سیزده  عملیات اطفاء حریق نیز یک منزل مسکونی، یک دستگاه خودرو و یک باب مغازه طعمه حریق شدند که با حضور سریع نیروهای آتش نشانی، خوشبختانه صدمات جانی وجود نداشت و سایر آتش سوزی ها نیز بموقع اطفاء حریق گردید.

قانع شمار عملیات امداد حیات وحش را در روز سوم شهریور ماه ۲۶ مورد اعلام کرد و یادآور شد: با توجه به مزاحمت جانوران موذی به ویژه زنبور و مار در فصل گرما برای شهروندان، عملیات های تیم امداد حیات وحش در این فصل افزایش می یابد،  آتش‌ نشانان تیم تخصصی حیات وحش هنگام مواجهه با حوادث ناشی از مزاحمت حیوانات، ضمن توجه به جلوگیری از بروز آسیب به انسان‌ها، با تجهیزات مخصوص اقدامات لازم را برای حفظ جان جانوران نیز انجام می‌دهند.

گفتنی است از دقایق آغازین صبح سوم شهریور ماه ، با تعداد ۱۱۴۷ تماس از سوی شهروندان با سامانه ۱۲۵ و درخواست امداد رسانی، روبه رو بودیم که متاسفانه ۴۷۴ مورد نیز به مزاحمت های تلفنی اختصاص 
می یافت.

روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شیراز

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
عملکرد سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، در اطلاع رسانی نکات و اصول ایمنی به شهروندان را تا چه میزان موفق میدانید؟
نظرسنجی لینک فاوا
لینک های مرتبط

پیوندها


آمار بازدید سایت


بازدید امروز ۱۱۶
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۶ نفر
کل بازدیدکنندگان ۵۷۷۹۱۶ نفر
logoF
logoF
logoF
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز می باشد