تاریخ درج : دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰
​عملیات ۱۲۵ برای نجات دو شهروند میانسال در ارتفاعات بمو
با تلاش گروه امداد و نجات آتش نشانی دو شهروند که در مرتفع ترین قسمت کوهستان بمو گرفتار و مسیر را گم کرده بودند، نجات پیدا کردند.


به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شیراز، به دنبال تماس این کوهنوردان با سامانه 125 و اطلاع رسانی این حادثه، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز بی درنگ ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه شب گذشته گروه پنج نفره نجات کوهستان ایستگاه ۱۷ را به ارتفاعات بمو اعزام کرد.

به گفته آتش نشانان اعزامی: دو آقای ۶۰ و ۵۱ که از ساعت ۸ صبح دیروز به قصد کوهنوردی از ارتفاعات باجگاه به سمت بمو حرکت کرده بودند، با توجه به عدم آشنایی از مسیر بازگشت، تاریکی هوا، ترس از ارتفاع و جانوران وحشی در مرتفع ترین قسمت کوهستان بمو،  قادر به حرکت در ادامه مسیر نبودند.

آتش نشانان به محض اطلاع در محل قرار گرفته و پس از شش ساعت کوهپیمایی و گذر از مناطق صعب‌العبور با رسیدن به این افراد، ابتدا کمک های اولیه را انجام دادند و پس از حدود شش ساعت پیاده روی، حادثه دیدگان را به سلامت به پایین کوه منتقل کردند.

روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شیراز

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
عملکرد سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، در اطلاع رسانی نکات و اصول ایمنی به شهروندان را تا چه میزان موفق میدانید؟
نظرسنجی لینک فاوا
لینک های مرتبط

پیوندها


آمار بازدید سایت


بازدید امروز ۱۴۶
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۶ نفر
کل بازدیدکنندگان ۵۷۷۹۴۶ نفر
logoF
logoF
logoF
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز می باشد